5 infektime dhe asnjë humbje jete në Kosovë
5 infektime dhe asnjë humbje jete në Kosovë

15:16 14/06/2021

Bie në 345 numri i rasteve aktive

Mbeten të ulëta infektimet me koronavirus në Kosovë. Autoritetet shëndetësore në Kosovë raportuan se nga 1.977 testime të kryera vetëm 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit nuk ka patur viktima si pasojë e koronavirusit. Ndërkohë që janë shëruar 94 qytetar, ndërsa numri i rasteve aktive ka zbritur në afro 350.

Tv Klan

Të ngjashme