53 viktima nga përmbytjet në Filipine


53 viktima nga përmbytjet në Filipine

17:05 31/12/2014 7Stuhia tropikale jangmi në zonën jugore të arqipelagut të filipineve i ka marrë jetën të paktën 53 personave.

Shira të dendur dhe rrëshqitje dherash kanë detyruar evakuimin e mbi 90 mijë personave. metereologët parashikojnë dobësim të stuhisë në orët në vijim.

Tv Klan
Të ngjashme