553 persona të infektuar me Covid-19 dhe 1 i vdekur në 24 orët e fundit
553 persona të infektuar me Covid-19 dhe 1 i vdekur në 24 orët e fundit

18:07 30/06/2022

553 persona janë infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë nga 1433 testime që janë kryer.

311 raste pozitive janë në Tiranë, 33 në Fier, 28 në Durrës, 15 në Sarandë, 14 në Vlorë, 13 në Lushnje, nga 11 qytetarë në Shkodër, Lezhë, Krujë, Kavajë, 10 në Divjakë, 9 në Gjirokastër, nga 7 qytetarë në Kamëz, Kurbin, 6 në Vorë, 5 në Patos, nga 4 qytetarë në Himarë, Korçë, Elbasan, nga 3 qytetarë në Rrogozhinë, Roskovec, Kolonjë, nga 2 qytetarë në Pukë, Tropojë, Dibër, Bulqizë, Klos, Mallakastër, Delvinë, Përmet, Tepelenë, Pogradec, Kuçovë, Skrapar, Poliçan, nga 1 qytetar në Malësi e Madhe, Mirditë, Shijak, Mat.

Fatkeqësisht 1 pacient ka humbur jetën si pasojë e kësaj sëmundje. Viktima është një 72-vjeçar nga Tirana, i pavaksinuar kundër Covid-19.

Janë 2,888 qytetarë aktivë me Covid-19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 19 pacientë.  Janë shëruar 192 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 274,463 që nga fillimi i epidemisë. /tvklan.alTë ngjashme