6 të rinj në kërkim për dhunimin e 27-vjeçarit6 të rinj në kërkim për dhunimin e 27-vjeçarit

09:05 14/03/2021

6 të rinj janë shpallur në kërkim nga policia e Tiranës. Ata kanë dhunuar pas një konflikti për motive të dobëta një 27-vjeçar. Mësohet se i dhunuari është një person i dënuar më parë për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

“Më datë 13.03.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasve S. K., 38 vjeç,  E. M., 37 vjeç, N. L., 26 vjeç, A. K., 28 vjeç, F. M., 33 vjeç, dhe Gj. N., 35 vjeç, pasi ditën e djeshme në rrugën “Pandi Dardha”, pasi një konflikti për motive të dobëta, kanë goditur me sende të forta shtetasin A. D., 27 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve””, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme./tvklan.alTë ngjashme