7 në pranga për kultivim kanabisi

7 në pranga për kultivim kanabisi

18:39 19/07/2019

7 persona, 6 nga fshati Barkanesh i rrethit Krujë dhe 1 me banim në Krujë, janë vënë në pranga të akuzuar për “Kultivim të bimëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Në kuadër të operacionit “Ndëshkimi 2” , policia sekuestroi një armë zjarri Pistoletë si dhe asgjësoi bimë kanabis.

Operacioni i sotëm ishte vijim i operacionit policor të koduar “Ndëshkimi”,  si rezultat i të cilit u arrestuan dhe ndaluan 9 persona dhe u shpall në kërkim një tjetër./tvklan.al

Të ngjashme
UKT