7 orë në operacion, 15- vjeçares i ndryshon jeta rrënjësisht

7 orë në operacion, 15- vjeçares i ndryshon jeta rrënjësisht

12:46 21/01/2020

Një vajze 15-vjeçare ka marrë dhuratën më të madhe të jetës së saj pas një operacioni që doli me sukses.

E reja nga Kina vuane nga një sindromë, që e ka trashëguar nga nëna, e cila bën që fytyra e saj të duket shumë vite më e plakur se mosha reale.

Ajo ishte përballur vazhdimisht me tallje të pashpirt nga kushdo që e kishte pranë apo e ndeshte rrugës, dhe kjo e kishte bërë edhe më të mbyllur në vete dhe me një psikologji të rënduar.

Por fati i saj i buzëqeshi ku një organizatë bamirëse mori përsipër që të paguante një ndërhyrje kirurgjikale, e cila kushtonte 56 mijë paund.

Një operacion që zgjati 7 orë e 30 minuta, por me një rezultat fantastike, që e bëri atë të duket njëjtë me moshataret e saj.

Operacioni është kryer një muaj më parë, por rezultatet u bënë publike në media dje.

Kirurgët hoqën disa centimetra lëkurë të tepërt dhe riformuan hundën, vetullat dhe gojën e adoleshencës. Doktoresha Shi Lingzhi, drejtoresha e Spitalit Kirurgjik Plastik Shenyang Sunline, tha se aj i ka bërë një zbritje prej 70% të vlerës së operacionit, pasi personat që dhuruan për këtë ndërhyrje ishin të shumtë.

Adoleshentja shpërtheu në lot kur pa veten e saj krejtësisht ndryshe, dhe kur takoi prindërit e saj pas ndërhyrjes. tvklan.al
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi