9 persona të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

9 persona të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

18:50 28/01/2023

Nëntë qytetarë rezultojnë të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë nga 395 testime që janë kryer në total.

Dy qytetarë të infektuar janë në Tiranë, 2 në Vlorë, 2 në Himarë, 1 qytetar në Dibër, 1 në Selenicë dhe 1 në Gjirokastër.

Janë 128 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 2 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 13 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,495 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 28 Janar 2023)

Raste të reja ditore               9

Të shëruar në 24 orë             13

Të shtruar në spitale             2

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       395

Testime totale                   2,030,016

Raste pozitive                      333,219

Raste të shëruara                  329,495

Raste Aktive                             128

Humbje jete                              3,596

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    100

Vlorë                         12

Fier                           9

Durrës.                    2

Lezhë.                       1

Berat.                        1

Shkodër                 1

Dibër.                      1

Gjirokastër.             1

/tvklan.alTë ngjashme