Dhunuan policinë dhe punonjësit e IKMT

Posta

Dhunuan policinë dhe punonjësit e IKMT

09:57 08/11/2019

9 të proceduar, 1 person vihet në pranga

Policia ka proceduar 9 persona pas sulmit me gurë dhe sende të forta që banorë të zonës së Unazës së Re bënë mëngjesin e djeshëm ndaj policisë dhe punonjësve të Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit.

Si pasojë e sulmit mbetën të plagosur 4 punonjës të IKMT-së dhe një efektiv i uniformave blu. I dëmtuar mbeti edhe një automjet i policisë.

Policia thotë se bazuar në pamjet filmike dhe dëshmitë në vendin e ngjarjes arrestoi një 50-vjeçar, shpalli në kërkim 7 të tjerë ndërsa një 35-vjeçar do të hetohet në gjendje të lirë.

Ndaj tyre rëndojnë akuzat: “Shkatërrim prone”, “Kundërshtim i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”, “Goditje për shkak të detyrës” dhe “Thirrje publike për veprime të dhunshme”.

Tv Klan


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT