A duhet të bjerë Rama pas përgjimeve? (Video)

A duhet të bjerë Rama pas përgjimeve? (Video)

22:29 07/06/2019

“A duhet të bjerë Rama pas përgjimeve?” Kjo ishte një prej pyetjeve që drejtuesi i emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan, Arian Çani për të ftuarit e tij Arjan Curi dhe Baton Haxhiu.

Menjëherë pas pyetjes Curi u përgjigj duke thënë se nëse kryeministri Edi Rama nuk bie tani që u publikuan përgjimet nga “Bild” nuk do të bjerë dhe se sipas tij duhet të “përgatitemi për mbretërim të gjatë të tij”.

Arjan Curi: Meqë këta janë njerëz që sa herë marrin ndonjë përgjim djegin dhe emocionohen, atëherë mos ia themi dhe ti mbajmë për vete. Nuk besoj do të digjen. Njerëzit evoluojnë, nuk janë më si në 2011. Sigurisht që kjo mos një ditë një tjetër duhej t’i paraqitej opinionit publik. Tani në këtë moment opozita u legjitimua. Ishte i vetmi reagim. Nëse duhet të bjerë Rama? Nëse nuk bie tani, nuk ka për të rënë më. Pastaj përgatituni për mbretërim të gjatë.

Arian Çani: Do hyjmë në “Perandorinë Rama”./tvklan.al
UKT
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


UKT
Grupi