Primabalerina e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, Adela Muçollari, ishte mbrëmjen e sotme e ftuar “Në Kurthin e Piter Pan”, në një intervistë të rrallë për jetën e karrierën. Ajo foli mes të tjerave për fillimet e karrierës dhe si lindi ëndrra për t’u bërë balerinë.


Flavio: Adela po ti a bëre shkollë që u bëre balerinë prej vërteti?

Adela: Po sepse të gjithë balerinët profesionistë ndjekin shkollën e baletit. Unë e kam nisur baletin që 5 vjeç në “Pallatin e Pionerit”.

/tvklan.al