Vritet me thikë i riu në VlorëVritet me thikë i riu në Vlorë

09:07 19/06/2020

Policia arrestoi një 15 vjeçar për vrasjen e Aleksandër Petanajt

Një sherr mes të rinjve i ka kushtuar jetën një 25 vjeçari nga Vlora, i identifikuar si Aleksandër Petanaj.

Ngjarja ndodhi rreth orës 23 të mbrëmjes së djeshme në lagjen “24 Maji”, pranë vendit të quajtur “Ish-ushqimores”, ku disa të rinjtë u përfshinë në një sherr me thika.

Sherri mësohet se ka nisur pas një konflikti që vëllai i tij më i vogël, 18 vjeç, kishte me një grup të rinjsh, ndërsa viktima ndërhyri për ta mbrojtur, por njëri prej tyre e qëlloi me thikë në zemër.

Fillimisht Petanaj u dërgua në spitalin rajonal të Vlorës ku iu nënshtrua një operacioni, por pa mundur ti mbijetojë plagës së marrë.

Menjëherë pas ngjarjes, Policia nisi hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e saj dhe falë veprimeve të shpejta, hetimore u bë identifikimi në kohë rekord, kapja dhe prangosja e autorit, shtetasit me inicialet G. T., 15 vjeç, banues në Vlorë.

Tv Klan
Të ngjashme