Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 05:15 në aksin rrugor Divjakë-Lushnje.

Një furgon tip Benz që drejtohej nga 22-vjeçari Q.O. 22 vjeç u përplas me një motor që drejtohej nga 44-vjeçari G.A.

Për pasojë humbi jetën drejtuesi i motorit, kurse shoferi i furgonit u transportua në spital për ndihmë mjekësore.

Gazetarja e Klan News në Lushnje, Anila Sefa, ka mësuar nga burime hetimore se furgoni ka dalë nga rruga pasi ka përplasur motorçikletën dhe ka shkulur edhe një shtyllë të tensionit të lartë.

Një banor në afërsi të vendit të ngjarjes pohon se mjetet lëviznin me shpejtësi të lartë.

/tvklan.al