Aktori peruan martohet me pemën
Aktori peruan martohet me pemën

17:09 11/05/2016

Aktivisti për mbrojtjen e mjedisit dhe aktori peruan, Ricardo Torres është martuar me një pemë të lashtë në Meksikë, në kuadër të një fushate ndërgjegjësimi ekologjik, për të tretën herë.

I rrethuar nga të moshuarit e fshatit, familja dhe miqtë e tij, Torres vendosi një unazë në një degë dhe e puthi atë, ndërsa të pranishmit hodhën oriz mbi “çiftin e sapomartuar”.

Dasma u organizua në qytetin Santa Maria del Tule, në Meksikë rreth orës 11:30 të së dielës, ku nuk munguan edhe këmbanat e kishës.

MEXICO-ENVIRONMENTTREE_WEDDING1-1

Ashtu si çdo i sapomartuar, Torres tha se do të shkonte në muaj mjalti.

Gjatë muajit të mjaltit të tij, Torres ka thënë se ai do të mbjellë pemë me disa fëmijë për të riafirmuar angazhimin e tij të gjelbër.

Mexico, Oaxaca, Santa Maria del Tule, Ancient cypress tree Arbol del Tule. (Photo by: Eye Ubiquitous/UIG via Getty Images)

"Martesa me pemën selvi është simboli i kësaj fushate. Martohu me një pemë, Meksikë”- tha

 ai. Torres i tha stop atyre që presin pemët dhe kërkoi nga Presidenti i Meksikës për të ndaluar shkatërrimin. Pema me të cilën “u martua” aktori është  2000 vjeçare dhe ndër pemët më të vjetra më të gjera në botë./tvklan.al

 
Të ngjashme