Trajneri Sylvinho shpalli të hënën listën me 27 futbollistë të Kombëtares Shqiptare për Euro 2024.

Tekniku la jashtë liste disa emra. Komentantori i Tv Klan, Alban Xhihani, zbuloi se u surprizua nga dy futbollistë të cilët u lanë jashtë.

“Lënia jashtë e Cikalleshit dhe Uzunit. E di pse? E kam në aspektin që mund të bëj një paralelizëm me 2016. Kemi të bëjmë me 4 largime që ishin Rashica, Gjimshiti, Rrahmani dhe Shala që ishte pjesë por nuk gjente vend. Cikalleshi ka qenë pika kryesore, Uzuni, Cikalleshin janë lojtarë me eksperiencë. De Biasi nuk mori lojtarë të rinj, ndësa Sylvinho merr një lojtar të ri siç është Mendon Berisha”, u shpreh Alban Xhihani në emisionin Opinion në Tv Klan.

/tvklan.al