Ambasada e SHBA bën thirrje për të aplikuar për anëtar të BKH-së


Ambasada e SHBA bën thirrje për të aplikuar për anëtar të BKH-së

18:21 09/09/2020

Ambasada e SHBA në Tiranë shprehet se është e angazhuar për të mbështetur përpjekjet e Shqipërisë për krijimin e një sistemi drejtësie siç e meritojnë shqiptarët.

Në një njoftim në Facebook, ambasada fton të gjithë ata që duan të jenë pjesë e Byrosë Kombëtarë të Hetimit, të aplikojnë.

Hetuesit e BKH-së do të jenë ndër pjesëtarët më të mirëtrajnuar dhe më të vetuar të organeve ligjzbatuese në vend dhe do të luajnë një rol kyç në dhënien e drejtësisë në emër të shqiptarëve”, njofton selia diplomatike.

Mbështetja e ambasadës për BKH-në vjen pas hapjes së thirrjes për hetuesit e rinj që do bëhen pjesë e këtij institucioni të ri./tvklan.alTë ngjashme