Ambasadori Britanik ngjitet në zyrën e Lulzim Bashës

Posta

Ambasadori Britanik ngjitet në zyrën e Lulzim Bashës

11:25 14/05/2019

Një ditë pas protestës së opozitës, ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman është takuar në zyrën e Lulzim Bashës për afro 1 orë e 30 minuta.

Ndonëse palët nuk bënë asnjë koment pas takimit, mendohet se protestat e opozitës dhe kriza politike në vend kanë qenë në fokus të bisedës mes tyre.

Ndërkombëtarët i kanë dënuar me forcë aktet e dhunës në protestat e opozitës, e veçanërisht ato në tubimin e 11 Majit.

Të hënën Ambasada Britanike në Tiranë përmes një mesazhi teksa ftoi palët për dialog, i kërkoi liderëve të opozitës të dënojnë dhunën dhe të sigurojnë që protestat që ata mbajnë të jenë paqësore dhe në përputhje me ligjin.

Tv Klan


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi