Ambasadorja Kim përshëndet rihapjen e procedurës për vendin vakant në Kushtetuese


Ambasadorja Kim përshëndet rihapjen e procedurës për vendin vakant në Kushtetuese

17:03 24/09/2020

Ambasadorja amerikane në vendin tonë ka përshendetur rihapjen e procedurave për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Në një postim në Twitter, ambasadorja Yuri Kim shkruan se Reforma në Drejtësi duhet të ecë përpara.

Faleminderit Presidentit Ilir Meta dhe kryeparlamentarit Ruçi për rihapjen sa më shpejtë të procedurave për kandidatë në Gjykatën Kushtetuese. Shpresojmë që juristët shqiptarë t’i përgjigjen thirrjes për t’i shërbyer vendit të tyre. Le të vazhdojmë përpara për të dhënë drejtësi”. /tvklan.al

Të ngjashme