Apeli i dëshpëruar për 4-vjeçaren që u dogj nga tenxherja me ujë të nxehtë

Apeli i dëshpëruar për 4-vjeçaren që u dogj nga tenxherja me ujë të nxehtë

19:00 12/05/2020

Prej ditës së djeshme, një vogëlushe 4-vjeçare është shtruar në QSUT pasi ka djegie të rënda në trup. Familja Kurti jeton në fshatin Shushicë të Elbasanit.

Ata janë dërguar me urgjencë në Tiranë, pasi Spitali Rajonal i Elbasanit nuk mund të trajtonte raste të djegieve. Sipas xhaxhait të saj, gjendja e vogëlushes është e rënduar, ndërkohë që në Spitalin e Djegie Plastikës mungojnë ilaçet.

Ai mban në duar një recetë e cila ka një çmim të kripur dhe nuk mund t’i blejë dot këto ilaçe. I bën apel Kryeministrit dhe Ministrisë së Shëndetësisë që t’i sigurojnë ilaçet, sepse 4-vjeçarja rrezikon jetën.

Klan Plus

Të ngjashme

Grupi

Kallezo