Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka reaguar në rrjetet sociale pas barazimit të Shqipërisë me Kroacinë në Euro 2024.

Duka thotë se kuqezinjtë zhvilluan një lojë shumë të mirë dhe se kishin mundësi ta mbyllnin ndeshjen që në pjesën e parë. Megjithatë pavarësisht edhe disavantazhit, lojtarët treguan karakter.

“Kjo skuadër na bën çdo ditë e më shumë krenarë! Sot ndaj Kroacisë kemi zhvilluar një lojë shumë të mirë dhe meritonim shumë më shumë se një pikë. I kishim mundësitë dhe mund ta kishim mbyllur ndeshjen që në pjesën e parë. Nuk e bëmë dot, e pamë veten në disavantazh dhe sërish djemtë treguan karakter dhe ia dolën të barazojnë. Dëshira ishte e madhe të fitonim, por ky është futbolli dhe na duhet të pranojmë rezultatin”, tha Duka.

Tani sytë janë nga Spanja, ku Duka kërkon nga lojtarët e Shqipërisë që të futen në fushë për të dhënë më të mirën.

“Kam shumë besim tek ekipi, siç duhet të kenë gjithë shqiptarët”, shprehet ai.

Në fund ai falenderon tifozët për mbështetjen që po i japin kombëtares./tvklan.al