Armando Dobra shënon supergol në AngliArmando Dobra shënon supergol në Angli

17:33 07/10/2020

Talenti shqiptar, Armando Dobra, ka shkëlqyer sërish. Ai është aktivizuar në ndeshjen e fundit me skaudrën e tij Ipswich, dhe ka arritur që të shënojë gol.

Dobra tashmë është pjesë kryesore e skuadrës dhe çdo ndeshje tregon se talenti i tij premton shumë.

https://www.facebook.com/officialitfc/videos/340675827248405

Një natë më parë kuar skuadra e tij ishte duke luajtur me Gemilang dhe arriti të zhbllokonte rezultatin në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Anglisë.

Në minutë e 57-të ai pasi mori një pasim jashtë zone arriti që të shmangte mbrojtësin, të qëllonte dhe të shënonte. Skuadra e tij arriti që të shënonte dhe një gol të dytë, duke fituar pastër 2 me 0.

Ai aktivizohet dhe tek Kombëtarja e Shpresave, por për ndeshjet e Tetorit Alban Bushi nuk e ka grumbulluar./tvklan.al
Të ngjashme