Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

09:44 21/09/2018

Dy persona janë arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve narkotike. Në rrugën “Asim Vokshi” u arrestua Arsen Caka 30 vjeç, të cilit gjatë kontrollit fizik iu dhe iu sekuestrua një pistoletë.

Gjithashtu, në bulevardin “Bajram Curri”, nga kontrolli në një makinë tip “Renault” u gjetën 3 pako me disa doza lëndë narkotike të llojit heroinë. Për këtë iu arrestua Gerard Ramaliu 29 vjeç, drejtues i mjetit u gjet lënda narkotike.

Aksioni i bluve të kryeqytetit është zhvilluar në kuadër të punës për rritjen e sigurisë në vend. Gjatë këtyre kontrolleve, u shoqëruan për verifikim në komisariat 67 persona, të gjithë me precedent të mëparshëm penal, si dhe u kontrollua 67 automjete.

/tvklan.al

Të ngjashme
UKT