Arne Slot do të jetë trajneri i ri i Liverpulit. Klubi anglez zyrtarizoi sot afrimin e ish-teknikut të Feyenoord-it.

Slot do të zëvendësojë Jurgen Klopin i larguar pas 8 vitesh ku fitoi gjithçka përfshirë kampionatin dhe Champions League-n.

Trajneri i lindur në Holandë vjen ka pasur 3 sezonesh të suksesshme me Feyenoord.

Tv Klan