Arome dreke – Delinda Disha | Emisioni 26, Sezoni 2Arome dreke – Delinda Disha | Emisioni 26, Sezoni 2

12:00 13/10/2020

Receta e Delindës: Linguine me karkaleca dhe kungull
400 gr linguine
400 gr karkaleca
200 gr domate të thara
70 ml verë e bardhë
3 kunguj mesatarë
1 spec djegës
1 thelpi hudhër
Borzilokë
kripë
vaj ulliri

Receta e Arvit: Sallatë me karkaleca
100 gr oriz
6-7 karkaleca
1 avokado
1 domate
1 limon
Borzilok
Brokoli
Vaj ulliri

Të ngjashme