Arome dreke – Diola Dosti | Emisioni 4, Sezoni 2


Arome dreke – Diola Dosti | Emisioni 4, Sezoni 2

12:06 17/09/2020

Receta e Diolës: Sallatë pule me perime dhe kokos
500 gr mashurka
500 gr speca të kuq
500 gr fileto pule
400 gr kërpudha
300 ml qumësht kokosi
200 gr fara susami
100 gr vaj kokosi
Një lule brokoli
Gjysmë lakër lejla
Gjysmë lakër e bardhë
3-4 gjethe dafine
Pak rozmarinës
Kripë
Piper

Receta e Arvit: Speca me bulmet
4-6 fije pançetë
3 speca jeshil
3 speca të kuq
Pak lakër lejla
Pak djath i bardhë
Nenexhik
Susam
VezëTë ngjashme