Aromë dreke – Diola Dosti – Tërsherë e pjekur me mollë dhe kanellëAromë dreke – Diola Dosti – Tërsherë e pjekur me mollë dhe kanellë

12:01 22/12/2020

Receta e Diolës: Tërsherë e pjekur me mollë dhe kanellë
4 gota qumësht kokosi
2 filxhan tërshërë e grirë
2 lugë gjelle gjalp fshati
2 mollë
1 filxhan arra
½ gote sheqer kaf
½ filxhani rrush i thatë
Gjysëm luge gjelle kripë
Një majë luge kanellë
Një majë luge arrë moskat

Receta e Arvit: Peshk shpate me patate mini
Peshk shpate
50 gr gjalp
10 patate mini
1 limon
1 portokall
1 qepë
1 spec i kuq
Dafinë e freskët
Kaperi
Piper i zi, kokër
Rozmarine
Vaj ulliri


Të ngjashme