Arome dreke – Eduard Deda | Emisioni 28, Sezoni 2Arome dreke – Eduard Deda | Emisioni 28, Sezoni 2

12:00 15/10/2020

Receta e Eduardit: Rizoto Pramavera
2 gota oriz
1 spec i kuq
1 spec jeshil
1 qepë e bardhë
2 karrota
1 kungulleshkë
1 bustinë shafran pluhur “zaferano”
1 gotë verë e bardhë
1 litër lëng vegjetal ose me koncetrat perimesh
Bizele
Grana
Kërpudha
Majdanoz
kripë dhe piper i zi
Pak gjalp
Vaj ulliri

Receta e Arvit: Gjoks pule
50 gr gjalp
4-5 fije pançetë
2 luge miell
2 vezë
1 gjoks pule
1 limon
1 spec i kuq
Gjysmë gote verë
Pak brokoli
Të ngjashme