Aromë dreke – Eneida Xhelili – Tavë karkaleci me krem karkaleci në gotëAromë dreke – Eneida Xhelili – Tavë karkaleci me krem karkaleci në gotë

12:11 20/01/2021

Receta e Eneidës: Tavë karkaleci dhe krem karkaleci në gotë
150 ml panna kuzhine
15 karkalecë të mëdhenj
3-4 lugë gjelle salcë domate
3 domate
2 lugë gjelle niseshte
1 filxhan konjak
1 qepë
Gjalpë
Koriandër ose majdanoz
Kripë
Pak sheqer
Piper i bardhë
Vaj ulliri

Receta e Arvit: Fileto viçi me piper jeshil
400 ml verë e bardhë
300 gr tul viçi
300 gr rucola
30 gr gjalpë
2 degë rozmarinë
Gogozhare
Koper
Piper jeshil
Xhinxher
Vaj ulliri


Të ngjashme