Arome dreke – Eranda Libohova | Çomlek me mish dhe qepujka & Tartë me dardhë


Arome dreke – Eranda Libohova | Çomlek me mish dhe qepujka & Tartë me dardhë

12:10 09/11/2020

Receta 1: Çomlek me mish dhe qepujka
500 gr mish viçi
2 qepë
2 gjethe dafinë
2 hudhra
1 kg qepujka
1 gotë verë
1 filxhan çaji pure domate
Kripë
Piper kokër
Piper pluhur
Uthull
Vaj

Receta 2: Pilaf
2 got ujë
1 gotë oriz
Gjalpë
Kripë
Vaj

Receta e Arvit: Tartë me dardhë
100 gr gjalp
50 gr bajame
3-4 dardhë
1 petë sfogliate
Kanellë
Sheqer kaf


Të ngjashme