Arome dreke – Nisida Tufa – Sallatë me Quinoa dhe karkalecë & Merluc me perime


Arome dreke – Nisida Tufa – Sallatë me Quinoa dhe karkalecë & Merluc me perime

12:40 19/11/2020

Receta e Nisidës: Sallatë me Quinoa dhe karkalecë

100 gr quinoa
8 pomodorini
2 lugë gjelle susam
2 degë selino
1 kastravec
1 lime
Erëza

Receta e Arvit: Merluc me perime

200 gr merluc
100 gr bizele
6-7 fije asparag
2 karrota
1 patate
1 qepë e kuqe
Peperonçino
Timo e freskët
Uthull balsamike


Të ngjashme