Aromë dreke – Rei Bezhani – Pasta me kërpudha, proshutë dhe domate & Oriz me asparag dhe kallamarë (14 Qershor 2021)
Aromë dreke – Rei Bezhani – Pasta me kërpudha, proshutë dhe domate & Oriz me asparag dhe kallamarë (14 Qershor 2021)

12:00 14/06/2021

Receta e Reit: Pasta me kërpudha, proshutë dhe domate
300 gr pasta
300 gr kërpudha champignon
200 gr djathë i grirë
200 gr pomodorini
100 gr proshutë
Hudhër
Majdanoz
Kripë
Spec djegës
Vaj ulliri

Receta e Arvit: Oriz me asparag dhe kallamarë
200 gr oriz
200 gr kallamarë
5-6 asparag
5-6 pomodorini
1 gotë verë e bardhë
1 qepë
1 spec djegës
Gjethe dafine
Hudhra
Majdanoz

Të ngjashme