Aromë dreke – Silvana Bushati – Linguine me fileto dhe spinaq (28 Korrik 2021)


Aromë dreke – Silvana Bushati – Linguine me fileto dhe spinaq (28 Korrik 2021)

12:00 28/07/2021

Receta e Silvanës : Linguine me fileto dhe spinaq
500 gr fileto pule
300-500 gr linguine
200 gr lëng makaronash
200 gr krem qumështi
100 gr spinaq
1 qepë
Majdanoz
Kripë
Piper
Vaj

Receta e Arvit: “Kur teprojnë patatet e skuqura”
100 gr djathë kaçkavallë
100 gr panna
4-5 vezë
2-3 patate
1 qepë
Majdanoz
Koper
Rigon
Spec djegës
Vaj luledielli
Të ngjashme