Arrestimet, Basha: Jemi në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë-bandë
Arrestimet, Basha: Jemi në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë-bandë

16:42 14/04/2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka reaguar sërish ndaj arrestimeve të kryera nga Policia e Shtetit. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Basha, shprehet se opozita do të jetë në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë.

Reagimi:

Ne jemi deri në fund në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë-bandë që, bashkë me krimin dhe oligarkët, ka vjedhur dhe dhunuar shqiptarët, ka shkatërruar demokracinë dhe shtetin ligjor dhe po kërcënon të ardhmen europiane te Shqipërisë! Fati i qeverisë-bandë është rrëzimi i saj! Krerët e kësaj bande i pret burgu që sot e kanë mbushur me protestues të pafajshëm!/tvklan.al

 

Të ngjashme