Arrestohet 65-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Arrestohet 65-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

10:54 07/03/2019

Policia e Fierit ka arrestuar një 65-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane.

I arrestuari me iniciale K.Xh është i dënuar në mungesë nga Gjykata e Breshias me 6 vite burgim për pjesëmarrje në organizatë kriminale me qëllim trafikun e drogës.

65-vjeçari u arrestua nga Policia e Fierit në bashkëpunim me Departamentin e Policisë Kriminale dhe Interpol Tirana. I arrestuari do të ekstradohet në Itali për të vuajtur dënimin.

/tvklan.al

 


Delta
LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori