Arrestohet familja shqiptare në Selanik

Arrestohet familja shqiptare në Selanik

13:59 08/07/2019

Një familje shqiptare në Selanik; babai, mamaja dhe vajza, janë arrestuar nga policia greke si pjesë e një grupi të shpërndarjes dhe shitjes së kokainës. Lëndën narkotike e fshihnin me kujdes brenda kukullave.

Çifti i bashkëshortëve, të dy 45 vjeç, u arrestuan mbrëmjen e së shtunës teksa po udhëtonin me makinë. Ata u ndaluan për kontroll dhe në mjet u gjetën 205 gram kokainë që ishin fshehur brenda kukullave.

Policia greke tha se makina me të cilën u kapën burrë e grua, është në pronësi të vajzës së tyre 20-vjeçare.

Kërkimet vazhduan edhe në banesën e familjes shqiptare. Edhe aty u gjetën doza kokaine dhe u arrestua vajza e çiftit. Hetuesit sekuestruan gjithashtu 8640 Euro dhe një automjet. /tvklan.al

[caption id="attachment_490323" align="aligncenter" width="463"] dav[/caption]
LAJMET
Të ngjashme
UKT