Arrestohet punonjësi i policisë, aksidentoi me makinë 33-vjeçarin dhe u largua nga vendngjarja

Foto ilustrueseArrestohet punonjësi i policisë, aksidentoi me makinë 33-vjeçarin dhe u largua nga vendngjarja

12:25 08/06/2021

Një punonjës policie, inspektori me iniciale P.P. 52 vjeç me detyrë oficer i patrullës së përgjithshme në Policinë e Durrës, është arrestuar nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat.

Ai akuzohet se mbrëmjen e së hënës, në datë 6 Qershor rreth orës 22:30, aksidentoi me makinë një 33-vjeçar i cili ndodhet në spital në gjendje të rëndë. Aksidenti ndodhi në Durrës në lagjen Nr.18.

Pas aksidentit, punonjësi i policisë u largua nga vendngjarja, por u arrestua më vonë.

Nga verifikimet rezultoi se ka qenë në gjendje të dehur në momentin që përplasi me makinë 33-vjeçarin.

Ai akuzohet për shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor, drejtim i mjetit motorik në mënyrë të parregullt dhe largimi nga vendi i aksidentit. /tvklan.al

Të ngjashme