Arsenali është finalisti tjetër i Kupës së Ligës së Anglisë dhe do të përballet me Mançester Sitin.

Arsenali fitoi me rezultatin 2 – 1 me përmbysje takimin me Çelsin, pas barazimit pa gola në sfidën e parë.

Goli vendimtar i shënua nga Granit Xhaka në pjesën e dytë. Finalja e Kupës së Ligës së Anglisë që do të zhvillohet më 25 shkurt në stadiumin “Uemblli” të Londrës.

Tv Klan