Asteroidi gati për të goditur Tokën të hënënAsteroidi gati për të goditur Tokën të hënën

11:15 18/03/2017

Irlandezët janë të njohur pë fatin e tyre të mirë dhe këtë gjë duhet t’ia kenë përcjellë edhe planetit tonë.

Mëngjesin e ditës së djeshme në ditën e shënuar të Shën Patrikut, një asteroid i kaloi shumë pranë Tokës.

Asteroidi 2017 EG3 mendohet se i ka kaluar më pranë Tokës në orën 10:37 të mëngjesit. Të gjithë asteroidët që i gjenden pranë Tokës monitorohen nga NASA për të parashikuar përplasjet e mundshme.

Shumica prej tyre kanë një diametër më të madhe se 200 metra. Pritet se asteroidi do bëjë një xhiro tjetër pranë Tokës ditës e hënë. /tvklan.al


Të ngjashme