Atentati ndaj prokurorit, Koka: Kontrollohet banesa e të dyshuarit në Lushnje

Atentati ndaj prokurorit, Koka: Kontrollohet banesa e të dyshuarit në Lushnje

22:31 07/11/2019

“Një vajzë e showbizit u mor në pyetje për 10 orë”

Gazetari i Tv Klan Spartak Koka konfirmon se në Karbunarë të Lushnjes po kryhen kontrolle intensive nga policia lidhur me hetimet për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja më 1 Nëntor.
Në një lidhje me emisionin “Opinion”, gazetari Koka bëri me dije se u kontrollua banesa e një personi të dyshuar, të cilit gjatë muajit Tetor iu sekuestruan disa parash cash dhe një makinë të përfituara nga aktiviteti kriminal i pastrimit të parave. Por nga kontrolli në banesën e tij, policia nuk gjeti asnjë send të paligjshëm.

“Në Lushnje, në Karbunarë, aty ku dyshohet se një prej personave i cili ka marrë pjesë drejtpërdrejtë apo në mënyrë indirekte, të ketë dijeni për çfarë ka ndodhur në atentatin e datës 1 Nëntor. Bëhet fjalë për një kontroll në banesën e shtetasit me inicialet J.S. 37 vjeç, një eksponent i njohur i botës së krimit në qytetin e Lushnjes, i cili jeton mes Lushnjes dhe Durrësit dhe ka njohje dhe lidhje miqësore të afërta me grupin rival të shtetasit Pëllumb Muharremi. Këtij shtetasi të cilit i është bërë kontroll por që nuk i është gjetur asgjë në banesën e tij dhe në objektet ku ai dyshohet se ka veprimtarinë e tij, vetëm pak ditë më parë nga policia i janë sekuestruar në Tetor për pastrim të produkteve të veprimtarisë kriminale rreth 70 mijë Euro cash dhe një automjet në vlerën e 100 mijë Eurove”.

Lidhur me këto hetime, Spartak Koka deklaron se ditën e martë ishte marrë në pyetje për 10 orë në Policinë e Tiranës një vajzë e njohur e showbizit shqiptar, e cila ka njohje me Redjan Rrajën, të arrestuarin e vetëm deri më tani për atentatin.

“Vajza e showbizit është shoqëruar mbrëmjen e së martës dhe është mbajtur për 10 orë. Është marrë në pyetje në cilësinë e personit që mund të ketë dijeni për rrethanat e ngjarjes apo për lëvizjet dhe aktivitetin e shtetasit Redjan Rraja përgjatë datës 1 Nëntor të vitit 2019”.

Gazetari Koka ka konfirmuar se në makinën e prokurorit Arjan Ndoja u gjetën dosje hetimore të 18 persona të arrestuar pak javë më parë për tjetërsimet e pronave në Kepin e Rodonit.

“Konfirmohet zyrtarisht se në automjetin e prokurorit Ndoja u gjet fotokopje e plotë e dosjes hetimore të prokurorit Afrim Shehu, aktet e ekspertimit të të cilave u vodhën vitin e kaluar në Maj dhe për të cilën u arrestuan më 25 Tetor të këtij viti 18 persona të akuzuar për tjetërsimin e 68 mijë metrave katrorë tokë në Kepin e Rodonit. Ka dokumente të tjera të cilat lidhen me ekstrakte pronash, nga pronat e familjarëve të gjyqtarit të ndjerë Skerdilajd Konomi, harta, akt-ekspertime dhe dokumente trashëgimie”. /tvklan.al

Të ngjashme

Grupi

Kallezo