AUDIO/ Publikohen bisedat për operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës nga Siria


AUDIO/ Publikohen bisedat për operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës nga Siria

21:21 07/11/2019

Në emisionin “Opinion” në Tv Klan është transmetuar një material audio i një personi të përfshirë në operacionin për shpëtimin e të miturit shqiptar Alvin Berisha nga kampi i Al-Holit në Siri.

Ky person, sikurse u shpreh drejtuesi i emisionit Blendi Fevziu, raportonte edhe tek Presidenti Ilir Meta për operacionin e shpëtimit.

“Fëmija erdhi në Damask tani. Tani më telefonoi z.XXX. Fëmija është në Damask tani. Nesër në mëngjes do të nisemi nga aeroporti i Bejrutit për në Romë. Nesër, nesër. Është ok? Ishalla nesër pasdite do të jemi në Romë nga Bejruti. Tani z.XXX më telefononi. Shumë faleminderit”!

Operacioni, që u iniciua nga forcat italiane për shpëtimin e Alvin Berishës, kishte nisur në fillim të kësaj jave dhe ishte mbajtur sekret. Aktualisht, Alvini ndodhet në Berut dhe është në gjendje të sigurtë. Mëngjesin e së premtes pritet të mbërrijë në aeroportin e Romës në Itali.

/tvklan.al

Grupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi