Babai djeg të bijën pasi refuzoi të martohej me të

Babai djeg të bijën pasi refuzoi të martohej me të

12:10 09/09/2021

Një baba që mendonte të martohej me vajzën e tij 13-vjeçare e rrahu për vdekje dhe më pas i vuri zjarrin shtëpisë. Sipas raportimeve, vrasja u krye të enjten e shkuar në tualetin e shtëpisë.

Sipas mediave vendase, ai vendosi muzikë të lartë që të mos dëgjoheshin ulërimat e vajzës përpara se të largohej nga skena e krimit me vajzën tjetër 12-vjeçare. Skuadrat mjekësore mbërritën në vendngjarje dhe e dërguan të miturën në spital, por ajo ndërroi jetë sapo mbërriti atje.

Babai i saj, Mohammad Dëala u arrestua sapo policia arriti të binte në gjurmët e tij. Nga hetimet e kryera, rezultoi se ai ndodhej në kërkim pasi kishte vrarë një të ri duke i ngulur thikën për arsye se i ngacmonte të bijë. Gjithashtu, mendohet se ka djegur një nga ish-gratë e tij me ujë të valuar.

I akuzuari nuk ka pranuar asgjë gjatë hetimit./tvklan.al

Të ngjashme