Balla: Nuk ka asnjë shans të shtyhen zgjedhjet

Balla: Nuk ka asnjë shans të shtyhen zgjedhjet

23:18 11/06/2019

I pyetur për dekretin e Presidentit Meta pas takimit që pati me kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Social-Demokrate në Bundestag, kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla tha se kreu i shtetit nuk ka asnjë shans të pengojë zhvillimin e zgjedhjeve.

Zhvillimet në Shqipëri, deputetët gjermanë i diskutuan edhe me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve  ka reaguar edhe Departamenti i Shtetit.

Në një koment për Zërin e Amerikës një zëdhënës i Departamentit tha se Uashingtonit është duke ndjekur zhvillimet në Shqipëri dhe po mban kontakt me aktorët përkatës lidhur me ndikimet ligjore të njoftimit të presidentit.

Tv Klan

Të ngjashme
UKT