Balla: Propozimet e Bashës, ëndrra dhe dëshira

Balla: Propozimet e Bashës, ëndrra dhe dëshira

15:40 23/05/2019

Propozimet e Lulzim Bashës të bëra në Durrës, për ndryshim të sistemit zgjedhor për zgjedhjen e Presidentit te populli, kreu i Grupit Parlamentar socialist Taulant Balla i sheh si ëndrra të kreut demokrat.

Pavarësisht kësaj, socialistët mendojnë se Komisioni i Reformës Zgjedhore është tryeza e duhur ku mund të diskutohen të gjitha çështjet që parashikohen në Kodin Elektoral. Dhe këtu, Balla gjen rastin të përsërisë thirrjen në emër të maxhorancës që demokratët të shfrytëzojnë vendin e vëzhguesit në Komisionin e riformatuar të Reformës Zgjedhore.

Me kërkesën e opozitës së re në Komisionin e Reformës Zgjedhore, që ka mandat deri në fund të muajin Nëntor, do të shqyrtohet dhe kërkesa për ndryshimin e Sistemit Zgjedhor.

Tv Klan

Të ngjashme
UKT