Një banesë në Milot të Kurbinit është përfshirë nga flakët e zjarrit rreth mesnatës në orën 23:45.

Sipas informacioneve, zjarri në banesën e Martin Cera. Anëtarët e familjes mundën të dilnin në kohë nga banesa dhe nuk pësuan lëndime.

Ndërsa shtëpia ka pësuar dëme të konsiderueshme. Në vendngjarje shkuan zjarrfikësit të cilët bënë të mundur shuarjen e flakëve.

Ndërkohë grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e shkakut. /tvklan.al