Basha: Krijimi i vendeve të punës, jetik për stabilitetin ekonomikBasha: Krijimi i vendeve të punës, jetik për stabilitetin ekonomik

09:20 02/02/2021

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka rikujtuar edhe njëherë angazhimin e tij për 110 mijë vende pune falë programit  ekonomik të selisë blu.

Sipas kryedemokratit Basha krijimi i vendeve të punës është jetik për stabilitetin ekonomik.

“Krijimi i vendeve të punës është jetik për stabilitetin ekonomik dhe çelësi për njerëzit që të investojnë në veten e tyre dhe fëmijët e tyre”, shkruan Basha.

Ai thotë më tej se ka ardhur koha që të vijë një qeveri e re që të kujdeset për njerëzit dhe jo për veten e saj./tvklan.alTë ngjashme