Basha mbledh Këshillin KombëtarBasha mbledh Këshillin Kombëtar

20:05 11/06/2019

Partia Demokratike ka miratuar në mbledhjen e Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë.

Në mbledhjen me dyer të mbyllura, Basha ka hedhur poshtë çdo zë që flet për një marrëveshje mes tij e kryeministrit Rama.

Kryedemokrati mësohet të jetë shprehur se nuk ka as ndërmjetës dhe as kanale të fshehta mes tij dhe Edi Ramës, nuk ka asnjë negociatë e as do të ketë pazar me të.

Sipas kryedemokratit largimi i kryeministrit është kusht i panegociueshëm dhe se dalja para drejtësisë e të gjithë atyre që vodhën votat e shqiptarëve qëndron në themel të kërkesave të opozitës.

Basha u kërkoi anëtarëve të Këshillit Kombëtar të sqarojnë çdo qytetar që të mos bien pre e propagandës së Edi Ramës.

Tv KlanTë ngjashme