Basha: Pa votë të lirë, nuk ka stabilitet dhe zhvillim – TV KLAN

Basha: Pa votë të lirë, nuk ka stabilitet dhe zhvillim

Kreu i PD, darkë pune me lordë e deputetë britanikë

Në mbyllje te vizitës në Britaninë e Madhe, kreu i opozitës Lulzim Basha ka njohur anëtarë të parlamentit dhe Dhomës së Lordëve në Londër me krizën politike që po kalon Shqipëria.

Në darkën e punës, Basha ndau me bashkëbiseduesit propozimet e PD-së dhe opozitës për daljen nga kriza.

Në njoftimin e shpërndarë nga zyra e shtypit të PD-së thuhet se Basha është shprehur se “Vetëm një qeveri e dalë nga vota e lirë mund të luftojë krimin e organizuar që e ka shndërruar Shqipërinë  sipas raportit të Departamentit amerikan të Shtetit në një bazë operacionale të rrjeteve kriminale, që veprojnë nga Amerika në Europë dhe Lindjen e Mesme”.

Në qendër të diskutimeve ishte edhe siguria e stabiliteti në Europën Juglindore. Kreu i opozitës ka ndarë qëndrimin e vendosur të Partisë Demokratike se përpjekjet dhe diskursi mbi kufijtë dhe shkëmbimin e territoreve kërcënon paqen dhe stabilitetin rajonal dhe minon perspektivën europiane të popujve të rajonit.

Tv Klan

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTe funditTë gjitha
1 Koment
 • ANDONI KOKA
  19 Maj 2019 at 17:15
  Përgjigju

  VETEM TI BASHA NUK MUNDESH TE NAFLASESH PER ZGJEDHJE TE NDERHME .SEPSE JE TI ME SALIUN QE FUTET NESISTEM VJEDHJEN ,GRABITJEN,BLERJEN E VOTES NE SHQIPERI.JU PO TE DISTANCOHENI NGA E KALUARA E P.D.NE VOTIME TE BENI NJEAUTOKRITIKE PER CI KENI BERE SHQIPERISE NEPER VOTIME EDHE MUND TU FALIM POR KESHTU MOS PRETENDO KURRE TEMARRESH VOTEN TONE

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione