Basha në Kuvendin Kombëtar: PD doli më e fortë dhe më e bashkuar


Basha në Kuvendin Kombëtar: PD doli më e fortë dhe më e bashkuar

11:39 17/07/2021

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në fjalën e tij në Kuvendin Kombëtar të PD është shprehur se PD ka dalë më e fortë nga zgjedhjet e 25 Prillit.

Basha para delegatëve tha se  se të gjithë demokratët luftuan me mish e me shpirt  për të ndezur shpresën në Shqipëri

Edhe pse 25 Prilli nuk kishte lidhje me demokracinë, edhe pse çdo padrejtësi që mund të bëhej, u bë për të penguar ndryshimin, ne dolëm më të fortë dhe më të bashkuar, sepse të gjithë bashkë luftuam me mish dhe me shpirt për të ndezur besimin dhe shpresën e njerëzve se një Shqipëri më e mirë është e mundur.

Jo duke përdorur mjetet dhe modelin e Edi Ramës, por duke e përbuzur dhe refuzuar atë. Ne nuk hoqëm dorë nga mjetet e ndershme për të bërë politikë. Nuk u stepëm nga propaganda e shtrenjtë dhe meskine e regjimit, as nga llumi i krimit që sot është garniturë e një kryeministri ilegjitim, as nga oligarkët që si shushunja i janë turrur trupit të drobitur të Shqipërisë.

Ne luftuam dhe besuam, sikurse ende besojmë, se mund t’i ndryshojmë gjërat në këtë vend pa u bërë më të këqij, më të pabesë dhe më të korruptuar se Edi Rama”, tha ndër të tjera Basha./tvklan.al


Të ngjashme