Basha: Nuk shkohet në Europë me qeveri të dalë nga krimiBasha: Nuk shkohet në Europë me qeveri të dalë nga krimi

19:46 07/11/2019

“Zgjedhje të lira e të ndershme, beteja e opozitës”

Edhe nga Vlora kreu i demokratëve vijoi akuzat në adresë të qeverisë për lidhje me bandat dhe rrënim të ekonomisë.

Gjatë turit “Rrugëtim për Shqipërinë”, Lulzim Basha tha se zgjedhjet e lira e të ndershme janë beteja e opozitës për rikthimin e demokracisë dhe hapjen e dyerve në BE.

Ndarja nga krimi e oligarkia janë sipas Bashës prioritet i demokratëve pas ardhjes në pushtet.

Kreu i demokratëve u ndal edhe tek lirimi i 11-vjeçarit Alvin Berisha, duke falenderuar të gjithë ata që kontribuan në këtë operacion shpëtimi, veçanërisht autoritetet italiane.

Tv KlanTë ngjashme