Basha – Ramës: Harroje që do të mbash pushetin me dhunë – TV KLAN

Basha – Ramës: Harroje që do të mbash pushetin me dhunë

"Mision kombëtar moslejimi i zgjedhjeve të krimit"

Dhuna e ushtruar në protesten e opozitës pasditen e së shtunës, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se ishte pjesë e skenarit të Kryeministrit Rama. Në një bashkëbisedim me gazetarët, kreu demokrat pati një apel për shefin e qeverisë në lidhje me protestën që pritet të mbahet pasditen e së hënës.

“Megjithatë, sot orë pas dramës së mbrëmshme dhe në prag të protestës kombëtare të thirrur nesër, dua t’i bëj një paralajmërim të qartë, mos i kalo caqet, mos bëj të fortin pas autoblindave. Harroje se do të mbash pushtet me dhunë. Në rastin më të mirë do lutesh të kesh fatin e Nikolla Gruevskit”.

Basha theksoi se është mision kombëtar moslejimi i zgjedhjeve më 30 Qershor.

“Kjo nuk do të ndodhë. Për ne është mison kombëtar patriotik që të mos lejojmë më zgjedhje të drejtuara nga krimi. Ne kërkojmë të mos e lejojmë dhe përdhunuesi i zgjedhjve të mos e marrë kujdestarinë e zgjedhjeve”.

Sipas Bashës, e vetmja zgjidhje për kalimin e krizës është krjimi i qeverisë tranzitore për të përgatitur zgjedhjet e lira e të ndershme.

Tv Klan

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTe funditTë gjitha
2 Komente
 • jaku
  12 Maj 2019 at 19:54
  Përgjigju

  lulzim basha kriminel e antishqiptare
  sherbetore i ruseve e serbeve ..turp .por ti bashe nuk ke turp
  i lutem zotit ne keto dit ramazani qe te jape deshkimin e merituar per te shpetuar shqiptaret
  mjere ti per gabimet qe ke bere
  jane pikerisht keto gabime qe te kane bere te cmendur
  sa per patriotizem ….ti je thjeshte nje vegel e ruseve e serbeve
  zoti paste meshire per ty

 • ANDONI KOKA
  12 Maj 2019 at 23:48
  Përgjigju

  BASHA IK! BASHA IK! BASHA QEROHU NGA SYTE !
  MONIKA IK! MONIKA IK! MONIKA ZHDUKU NGA FAQJA E DHEUT !
  SALI IK! SALI IK ! SALI IK NE BOTEN TJETER !

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione