Basha: Në zgjedhje pa Ramën kryeministër – TV KLAN

Basha: Në zgjedhje pa Ramën kryeministër

"Jemi në unison me aleatët"

Menjëherë pasi aleatët e Lulzim Bashës shpalosën platformën për zgjidhjen e krizës politike, kryetari i Partisë Demokratike tha se qëndrimet e partive opozitare janë në përputhje të plotë me marrëveshjen e firmosur pak ditë më parë.

“Nuk ka asnjë mospërputhje mes qëndrimeve të PD dhe gjithë koalicionit tonë. Një pjesë e mirë e pikave që aleatët kanë shpalosur sot janë dhe pikat e programit tonë, ka një përputhje totale. Koalicioni opozitar po vepron me bashkëpunim, mirëkuptim dhe sinergji të plotë për të ecur përpara”.

Pika që e ndan me aleatët e tij është ulja në tryezën e dialogut me Kryeministrin Rama, largimin e të cilit e ka një kusht të panegociueshëm për mbajtjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme.

“Regjistrimi në zgjedhje dhe pjesëmarrja në zgjedhje vetëm kur të ketë vërtetë zgjedhje dhe jo një farsë kriminale dhe kushti për këtë mbetet largimi i Edi Ramës nga qeveria dhe një qeveri tranzitore që do të plotësojë kushtet për të cilat do të keni më shumë informacione në ditët në vijim”.

Ndonëse Lulzim Basha ka paralajmëruar bojkotin e zgjedhjeve nëse nuk plotësohen kushtet që garantojnë një garë të ndershme, Partia Demokratike synon që kandidatët në zgjedhjet e ardhshme do të dalin nga primaret. Një formë demokratizimi dhe modernizimi kjo e PD-së sipas Bashës, për të cilën po japin kontributin përfaqësues të Institutit Ndërkombëtar Republikan.

Tv Klan

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTë gjithaVideo
1 Koment
 • ANDONI KOKA
  29 Prill 2019 at 18:34
  Përgjigju

  O DEBIL ! ! O PLEH !O NDYRESIRE !KUSH TE VJEN TY PER
  MBRAPA O I PACIPE QE EDHE FAMILJA NUK KA ME TE DASHT
  MA E JO SHQIPTARET !ULU ATY DHE MAS NA NXIRR
  TE BRENDSHMET SE TE GJITHE E DINE SE JE SHERBETORI
  I SALI KRIMINELIT ,TE JESH I SIGURT SE ASNJE HERE
  NUK ME U BA KRYEMINISTER ! PER SA KOHE TE MOS
  DISTANCOHESH NGA MUNIKA ! DHE NGA KRYE KRIMINELI
  S , B, DINA FORT MIRE ME E BA DALLIMIN PREJ ATYNE
  QI JAN NE BURG DHE MONES E SALES , !

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione